Wydarzenia cykliczne

Oprócz ciekawych zabytków i przepięknych krajobrazów Jelenia Góra posiada bogatą ofertę imprez kulturalnych, adresowanych do szerokiego grona odbiorców. Odbywają się tu między innymi festiwale muzyczne, teatralne i filmowe, imprezy prezentujące tradycje regionu (rzemiosło, rękodzieło, produkty lokalne), imprezy sportowe i rekreacyjne. Wolny czas można spędzić w kinie, teatrze, filharmonii, galerii sztuki lub biorąc udział w warsztatach, prelekcjach i innych formach oferowanych przez działające w mieście instytucje. 

Proponujemy zapoznanie się z tymi propozycjami, bo każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Z bieżącym programem wydarzeń, możecie Państwo zapoznać się klikając w menu głównym kalendarz imprez.


Zapisz się do Newslettera

 

Pierwszy i najstarszy festiwal sztuki ulicznej w Polsce

Październikowe spotkania z muzyką

„Zoom - Zbliżenia” to festiwal promujący kino niezależne

Organizowane rokrocznie święto sztuki awangardowej aspirujące do prezentacji w Jeleniej Górze najciekawszych zjawisk z nurtu kultury awangardowej i niezależnej.

Sztuka i szkło czyli magiczny mariaż w Stolicy Karkonoszy

Od ponad pół wieku Święto Miasta z licznymi wydarzeniami plenerowymi oraz kulturalnymi

Przez kilka dni na jeleniogórskiej scenie zobaczyć można liczne spektakle prezentowane przez grupy teatralne z Polski i zagranicy

Największa z tego typu imprez w Polsce, na którą przybywają kolekcjonerzy z całej Europy

Liczne imprezy kulturalne i rekreacyjne adresowane do kuracjuszy, turystów oraz mieszkańców miasta

Zmagania członków bractw rycerskich nie tylko o honor i uznanie