kultura

Cieplicki Opłatek Ekumeniczny

Stowarzyszenie Miłośników Cieplic po raz 16. zaprasza na Opłatek Ekumeniczny. W sobotę, 17 grudnia na Placu Piastowskim przed budynkiem Politechniki Wrocławskiej o godz. 14.00 rozpocznie się wspólne spotkanie i kolędowanie.

Wystawa Sprawdzam!

Wystawa Sprawdzam! jest dla nas doskonałą okazją do zestawienia różnorodnych spojrzeń na sztukę i postaw twórczych. Począwszy od krytycznego podejścia do rzeczywistości, po nostalgiczne odwołania do przeszłości.

SKOK w BLOK

Skok w Blok to dobra zabawa, miło spędzony czas, świetne wakacje, rewelacyjne warsztaty, znakomici animatorzy i aktorzy, fantastyczne wspomnienia. To animacyjno-artystyczny projekt realizowany na podwórkach dużych skupisk mieszkaniowych na terenie całego miasta.

Królowa Śniegu według Petra Nosalka - premiera w ZTA

W Teatrze Zdrojowym odbyła się premiera sztuki „Królowa Śniegu według Petra Nosalka”. Sam tytuł jest zaskoczeniem dla znawców bajek, bo „Królową Śniegu” napisał przecież J.Ch. Andersen. Ale…

Jubileusz 25-lecia

W tym roku Teatr Nasz, jedna z najbardziej oryginalnych instytucji kultury w Jeleniej Górze obchodzić będzie swój jubileusz – 25-lecia istnienia. Tandem małżeńsko aktorski Jadwigi i Tadeusza Kutów zaczynał wyjątkowo skromni

Ankieta diagnozująca politykę kulturalą w Jeleniej Górze

Od listopada 2015 roku zespół DNA Miasta pracuje nad diagnozą polityki kulturalnej w Jeleniej Górze. Jej celem jest sprawdzenie, w jaki sposób władze miasta definiują swoją odpowiedzialność za kulturę.

Otwarte konkursy ofert - pożytek publiczny

Prezydent Miasta Jeleniej Góry ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, współpracy międzynarodowej miasta Jeleniej Góry oraz turystyki i krajoznawstwa w mieście Jelenia Góra w 2016 roku.

ZTA w projekcie "Posłuchaj Teatru"

Zdrojowy Teatr Animacji został wyróżniony możliwością udziału i prezentacji swoich spektakli w ogólnopolskim projekcie „Posłuchaj Teatru”. – Można napisać, że jest to wystawienie spektakli z audiodeskrypcją i projekcją dialogów...

„Afera leśna” uczy dzieci szacunku wobec przyrody

W dniach 19 i 20 października 2015 r. w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej odbyły się przedstawienia teatralne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, szerzące prawidłowe postawy ekologiczne m.in. segregację odpadów, ochronę lasów i zwierząt.

Subscribe to RSS - kultura